Příloha mix ovoce zelenina sušená

5 hodnocení
 
Efekt lupa
 

Složení: mrkev, špenát, jablko, pastiňák, hruška

Všechny naše přílohy jsou přirozeně bezlepkové a neobsahují kukuřičný gluten!

Dostupnost Momentálně nedostupné
Cena 156,52 Kč bez DPH
180 Kč
Kód produktu 216
Kategorie Přílohy
 

Mrkev má prokazatelně pozitivní vliv na psí organismus. Je prokázáno, že přítomnost vitaminu A zlepšuje vidění za šera a prekurzorem tohoto vitaminu je beta-karoten, na nějž je mrkvička velmi bohatá. Beta-karoten funguje jako účinný antioxidant, snižuje riziko rakoviny (spolu s falcarilonem), stará se o to, aby kosti rostly, jak mají, a podporuje obranyschopnost organismu. Mrkev má močopudný účinek, pomáhá při revmatických zánětech kloubů a vláknina podporuje činnost střev. Naháčům, bílým hladkosrstým plemenům, jako je argentinská doga, bulteriér apod. může v létě pomáhat ke snížení rizika poškození kůže, když slunce pálí jako o život. Vedle A najdeme v téhle stálici našich zahrad také vitamin B1, B2 a C.

Špenát. Úžasná to záležitost, účinně funguje jako antioxidant, pomáhá udržet oči v dobré kondici i ve vyšším věku, je antianemický a domluví línému střevu, pokud se dostaví zácpa. U lidí byl prokázán pozitivní vliv obsažených fytohormonů na vývoj svalstva (takže svalovci by si měli dávat hovězí steak se špenátem), ale jak to bude u hafanů, to vážně netuším.

 

Jablka Jablíčka jsou totiž, i přestože jsou sladká, velmi málo kalorická. Obsahují vitamin C a E, z minerálů hlavně draslík, bor a sodík. Co nás ovšem ve vztahu k psímu trávení zajímá, je obsah pektinu, který je součástí nerozpustné vlákniny. Ten nejen pomáhá upravit trávení, ale spolu s taniny, flavonoidy a dalšími látkami působí proti průjmům i zácpám, podporuje tvorbu žluče, svědčí tepnám i srdci, játrům, krvi a krotí kyseliny putující tělem. Pomoci mohou i u jedinců, které trápí ekzémy či jiné podobné neduhy.

Hruška. Má s jablíčky spoustu společného. C, E a Bvitamín, spoustu drasílku a slušný obsah mědi, manganu i zinku. Ovšem také více ligninu, který patří do nestravitelné vlákniny a motivuje střeva k většímu výkonu. Díky taninům fungují protizánětlivě, pomáhají ledvinám, neutralizují kyselinky a mohou pomáhat pesanům trpícím nadýmáním.

Pastiňák je zdrojem provitaminu Avitaminů B, C, E, a minerálních látek (draslíkuhořčíkuželezavápníkusodíku a fosforu). Má dobrý vliv na trávení, při zánětech močových cest, kašli a pomoci může i při problémech s háráním.

 

Váha: 750g